Интер отново е финалист в Шампионска лига след 13 години

Description

Отборът на Интер се класира за финала в Шампионската лига след нов успех срещу градския съперник Милан! “Нерадзурите” спечелиха реванша с 1:0 и с общ резултат 3:0 продължава борбата си за трофея.

Във финала Интер ще се изправи срещу победителя от Реал Мадрид и Ман Сити.

В 5-ата минута Тео Ернандес стреля опасно от далечно разстояние, но топката мина над вратата.В 10-ата минута неразчетена рекция на Онана създаде напрежение в наказателното поле на “нерадзурите”. Секунди по-късно Браим Диас стреля опасно, но стражът на домакините спаси. 38-ата минута Рафаел Леао се измъкна след грешка на Дармиан, но португалецът не успя да се разпише.

В 39-ата минута стражът на Милан трябваше да се намесва след удар с глава на Един Джеко. В 41-ата удар на Лаутаро Мартинес мина над вратата.

В 74-ата минута Лаутаро Мартинес успя да открие резултата за своя тим след асистенция на влезлия като резерва Ромелу Лукаку.

В 78-ата минута вратарят на Милан трябваше да се намесва след удар на Лаутаро Мартинес.

До края на двубоя не паднаха повече попадения.